Szívesen kényeztetnéd magad egy kozmetikai kastélyban?
A minőségi kozmetikumkészítés legnagyobb múltú hazai cége, a Helia-D Kft. azzal a szándékkal varázsolta újjá a XVII. században épült kiskastélyt, hogy közelebb vigye a szépségápolás és a kozmetikum-készítés világát és fortélyait a kényeztető, minőségi kozmetikumok rajongóihoz. A természetes növényi alapanyagokra építő Helia-D fontosnak tartja, hogy a látogatók az alapoktól indulva, a kozmetikumok értékes alkotórészeit adó növényekkel és gyógynövényekkel is megismerkedhessenek az ehető és szépítő növények sokaságát rejtő gyógyfüves kertben és kastélyparkban.
Mit rejt a Helia-D Herba-kastély?
A kastélyba belépve, a régi gyógynövény-nyomatok, metszetek sorfala között haladva igazi ritkaságokat is felvonultató gyógynövény-könyvtárába juthatunk el. A könyvtárral szomszédos három interaktív kiállító tér pedig XXI. századi eszközökkel is bemutatja a szépségápolás történetét a gyógyfüvek gyűjtésének hagyományától indulva a magyar kozmetikai ipar történetén keresztül a Helia-D Kft. jelenéig, felvonultatva a hazánkból és a borvidékről induló kozmetikai világsikereket is.
A művelődés mellett a kísérletező kedvű, kozmetikumkészítésére is vállalkozó vendégek a kozmetikai műhelyben próbálhatják ki magukat, ahol a napi foglalkozások mellett igazi kuriózumokat bemutató tematikus kozmetikumkészítő napok is várják majd a tanulni vágyókat. Itt akár a Mádi Mátka szappanfőzési titkaitól egy parfümőr illatlaboratóriumáig vezethet a felfedezés ösvénye! Persze a szépülés klasszikus útját választókat is kényeztetés várja: a Helia-D Professional és a Zelka kozmetikai kabinokban a növényi alapú és a natúr kozmetikumok hívei is megtalálják a számukra tetsző kozmetikai kezeléseket.
A szépséget fokozhatja a Herba-kastély Café, ahol egy pohár lelket is felüdítő finom, gőzölgő gyógytea vagy egy pohár nemesen kimunkált tokaji bor elkortyolása is kötelező. A teázó-borozó boltívei közt időtlen szépségben és értékben merülhetünk el, akár egy kulináris kalandozást is útjának indítva a gyógyfüves helyi termékektől egy finom eleganciával komponált borvacsoráig.
A cikkben felsorolt fejlesztések az Észak-Magyarországi Operatív Program keretében valósulnak meg, azokat az Európai Unió és a Magyar Állam finanszírozza. A támogatás összege 178 565 193 forint.